Bolonja slavila usred Firence: Jović sačuvao svoj gol, ali u napadu ponovo bez učinka

Bolonja je ovom pobedom došla do 29. osvojenog boda u domaćem šampionatu i nalazi se na devetoj poziciji, dok je Fiorentina ostala u drugoj polovini tabele, tačnije na 12. mestu sa 24 osvojena boda.

Fudbaleri Fiorentine poreženi su na domaćem terenu od ekipe Bolonje rezultatom 2:1, u okviru 21. kola italijanske Serije A.

Za „Violu“ su nastupila čak tri srpska fudbalera, Luka Jović i Nikola Milenković koji su odigrali čitav meč, a uz njih na terenu se našao i Aleksa Terzić, koji je u igru ušao u 86. minutu.

Bolonja je znatno bolje otvorila meč, što su mogli da krunišu golom već u 10. minutu, kada je Ferguson dobro šutirao, ali je Luka Jović sa gol linije izbacio loptu.

Ipak, četiri minuta kasnije, gosti su došli do prednosti, nakon što je glavni arbitar dosudio jednaesterac, a Rikardo Orsolini je bio precizan sa bele tačke.

Pet minuta kasnije, Fiorentina je došla do izjednačenja, kada je Rikardo Saponara fenomenalno pogodio volej udarcem. Ipak, bolja je bila Bolonja tokom većeg dela susreta, što su gosti i pokazali na startu drugog poluvremena, tačnije u 47. minutu. Stefan Poš je sjajno ispratio kretanje lopte posle kornera i glavom „smestio“ loptu iza leđa Teraćana, čime je, ispostavilo se, postavio i konačan rezultat.