Bogdanović eksplodirao sa klupe, rekord Pokuševskog po broju asistencija i umalo tripl-dabl

Igrao je i Nemanja Bjelica…

Možda su košarkaši Indijane uspeli da zaustave najboljeg igrača Atlante Trea Janga, ali jednostavno ništa nisu mogli Bogdanu Bogdanoviću koji je „eksplodirao“ sa klupe i ubacio im 29 poena u pobedi Hoksa rezultatom 132:123!

Bogdanović u petka nije ni igrao zbog problema sa povredom, sada je dobio 29 minuta na terenu i tako upisao 20+ poena na četiri od poslednjih pet utakmica. Ovoga puta dodao je i pet skokova.

Atlanta je na poluvremenu imala 18 poena viška, da bi Indijana pred kraj treće četvrtine stigla na 94:88. Ipak, Hoksi su četvrtinu završili rezultatom 102:90. Uspela je Indijana da dođe i do 121:112, ali to je bilo sve.

Klint Kapela je sa 22 poena i 15 skokova pratio Bogdanovića, dok je 22 ubacio i Huerter. Bivši igrač Mege Timoti Luvavu je bio dvocifren sa 13 poena, a 12 je dodao Džonson.

Badi Hild je sa 26 poena bio najefikasniji u redovima Indijane, 25 poena i 13 skokova imao je Haliburton, Sajks je dodao 16, dok je još jedan nekadašnji igrač Mege, Goga Bitadze, meč završio sa 14 poena i pet skokova.

Oklahoma je dobila Portland rezultatom 134:131, a srpski košarkaš Aleksej Pokuševski umalo nije zabeležio svoj tripl dabl. Na terenu je proveo 41 minut i za to vreme imao je učinak od 11 poena, 11 asistencija i osam poena.

Zanimljivo, Pokuševski je stigao do cifre od preko 200 asistencija u NBA ligi i ujedno je ostvario rekord po broju asistencija na jednom meču. Do sada je 11 puta imao pet na utakmici. Takođe, ovo mu je peti dabl-dabl u NBA.

Na terenu je bio i Nemanja Bjelica koji je u porazu Golden Stejta od Memfisa (123:95) proveo 18,5 minuta i imao je učinak od pet poena i četiri skoka. Stefon Kari i Klej Tompson nisu igrali zbog povrede, dok je Džordan Pul sa 25 bio najefikasniji. S druge strane, Dezmond Bejn je ubacio 22 poena, a po 21 su imali Bruks i Melton.

Vredi pomenuti i to da je Nikola Jokić „vukao“ Denver do pobede nad Šarlotom i ostvario je svoj novi tripl-dabl u NBA ligi.