Bogdan Bogdanović briljirao na parketu, Halibarton istorijskom partijom ipak naneo poraz Atlanti

Prvo poluvreme srpski reprezentativac odigrao je perfektno

Za NBA uslove ne toliko bogata noć priredila nam je pet utakmica, a među njima i duel Atlante Hoks i Indijane Pejsers u kom je pobedu odnela gostujuća ekipa sa čak 157:152!

Duel koji je otišao u produžetak između ostalih je obeležio i Bogdan Bogdanović upisavši čak 26 poena (10/15 FG) i 2 skoka, što je njegova druga najbolja partija u sezoni, pošto je pre nekoliko dana isporučio 28 Njujork Niksima.

I dok je Bogi bio na sjajnom nivou, a to je bilo u prvom poluvremenu u kom je ubacio 22 uz samo dva promašaja iz deset pokušaja iz igre, domaćin je imao plus od trinaest poena.

U nastavku su neki drugi momci preuzeli glavnu rolu, pa tako i Tajris Halibarton na suprotnoj strani. Momak koji igra sezonu života je isporučio čak 26 poena u trećoj četvrtini i usledio je potpuni preokret.

Trej Jang je u četvrtoj deonici je odradio ono što se od njega očekuje i duel je otišao u produžetak, međutim tu je Indijana ipak bila bolja.

Upravo je plej Hoksa bio najbolji poenter sa 38 uz 8 asistencija, a dva poena više od Bogdana ubacio je i Dedžonte Marej. Sa druge strane Halibarton je ubacio 37 uz neverovatnih 16 asistencija, a pomoć je imao u vidu 24 odnosno 21 poena Badija Hilda i Obija Topina.

Indijana trenutno ima skor 8-5, dok je tim Atlante trećim vezanim porazom spao na 6-7.