logo transparend vojvodina uzivo

„Bledoj“ Belgiji i remi dovoljan, Ukrajinci ispali zbog gol razlike!

Fudbalska reprezentacija Belgije remizirala je sa selekcijom Ukrajine sa 0:0, u poslednjem kolu grupne faze Evropskog prvenstva. Belgijanci su tako kao drugi prošli dalje sa četiri boda, dok je Ukrajina zbog gol razlike ispala kao četvrta u grupi, sa takođe četiri boda.

U njihovoj grupi, Rumuni su završili prvi, takođe sa četiri boda, koliko su imali i Slovaci na trećem mestu, koji su isto prošli dalje.

Što se samog meča tiče, nije bilo previše uzbuđenja tokom svih 90 minuta.

Prvi su zapretili Belgijanci, i to u sedmom minutu, a u centru pažnje našao se Romelu Lukaku, koji je vervatno i najveći „baksuz“ ovog prvenstva, bar za sada.

Dobio je Lukaku loptu u kaznenom prostoru, i šutirao, doduše, ne baš onako kako je želeo, a Trubin je reagovao i odbranio mu pokušaj.

Uzvratili su Ukrajinci preko Artema Dovbika u 21. minutu, kada je šutirao sa disance, ali nije bio dovoljno precizan.

Dobru priliku imali su Belgijanci i u 33. minutu, kada je Kevin De Brujne pšutirao iz slobodnog udarca, ali je „opalio“ za malo pored desne stative.

Poslednje uzbuđenje u prvom delu meča viđeno je devet minuta kasnije, kada je Jaremčuk izdržao duele i poslao pas za Dovbika, međutim napadač Đirone nije uspeo da je stigne.

Drugo poluvreme počelo je u vrlo mirnom maniru, bez gotovo ikakvih većih uzbuđenja.

Tako je bilo sve do 73. minuta, kada je Janik Karasko primio pas od Lukakua, i odmah „opalio“, a Trubin je uspeo da se baci i odbrani mu pokušaj.

Dva minuta kasnije, zapretio je i Dovbik ponovo, kada je dobro reagovao posle odbitka u kaznenom prostoru, ali je izblokiran.

U poslednjih desetak minuta regularnog dela meča, Ukrajinci su bili nešto konkretniji, što se videlo i po prilikama.

Pretio je prvo Dovbik još jednom ,a onda i Malinovski u dva navrata, ali nije se rezultat menjao .