,

Bezdanci otvorili sezonu pobedom

SOMBOR – Utakmicom u Bezdanu i prvim somborskim derbijem, zvanično je otvorena nova fudbalska sezona poslednjeg somborskog fudbalskog ranga. Domaći „Sport“ ugostio je ekipu sa sombosrskog kanala.

Bezdanci su bili bolji rival, pogotovo u prvom delu meča kada su za svega deset minuta postigli tri gola. Mrežu „Pikovaca“ načeo je u 15. minutu Stefan Lerić svojim prvim pogotkom u sezoni. Tri minuta kasnije, novajlija Ljubomir Bojčetić je duplirao prednost svog novog kluba, da bi nedugo potom Lerić svojim drugim golom na meču povisio na 3:0. Četiri minuta pre odlaska na odmor gosti su preko Lujića smanjili rezultat. u poslednjem minutu prvog poluvremena bek gostiju Krstanović dobio je direktan crveni karton zbog ozbiljnog prekršaja, što je značajno olakšalo posao domaćem timu. U nastavku igre mreže su mirovala, pa su bodovi na kraju zasluženo ostali u Bezdanu.