Beceki slavio na jubileju Moto GP-a: Italijan najbrži na hiljaditoj trci u istoriji

Vozač „VR46“ tima, Italijan, Marko Beceki, slavio je na trci Moto GP-a koja je vožena u Le Manu, za Veliku nagradu Francuske.

Ono što je posebno za ovu trku, jeste da je ona jubilarna 1.000. vožena trka u okviru Moto GP šampionata u istoriji. Italijan je tako došao do svoje druge pobede u Moto GP-ju, i to za 41 minut i 37 sekundi.

Na drugoj poziciji, našao se vozač ekipe „Pramak Dukati“, Horhe Martin, koji je prethodno slavio na sprintu dan ranije. Treće mesto zauzeo je Žoan Zarko, timski kolega Martina.

Ipak, trku je obeležio incident viđen u četvrtom krugu, kada su sa staze u istom trenutku izleteli  Frančesko Banjaja i Maverik Vinjales. Takođe, sa staze je izleteo i Mark Markez, i to dva kruga pre kraja trke.

Nakon pet trka, u generalnom plasmanu je vodeći Banjaja, sa 94 boda, dok bod manje ima Beceki. Treći je Bred Binder sa 81 bodom. Naredna trka, biće vožena na stazi Muđelo u Italiji, 11. juna.