Barselona je košmar Serhia Ramosa: Španac postigao autogol za poraz Sevilje

Sevilja igra promenljivo i sada je na 12. poziciji

Fudbaleri Barselone pobedili su Sevilju sa 1:0 u derbiju 8. kola španske La Lige, a tragičar meča bio je Serhio Ramos.

Posle prvog poluvremena bez golova, u drugom je viđeno mnogo više šansi. Od početka, Barselona je imala veći posed lopte, a šanse su se nizale na obe strane. Ipak, golmani su na obe strane u nekoliko navrata odlično intervenisali i čuvali svoju mrežu.

Ipak, u 76. minutu Serhio Ramos postiže autogol za vođstvo Barse. Lopta ga je pogodila posle ubacivanja sa druge stative Lamina Jamala. Pre toga, rezervista Feran Tores, koji je samo četiri minuta ranije na terenu zamenio Žoaa Feliksa,  u ključnom trenutku je poslao odličnu dijagonalu u kazneni prostor gostiju, na pravom mestu je bio Jamal. On je spustio loptu pred Ramosove noge, nakon čega su gosti primili gol.

Taj momenat bio je odlučujući za čitav susret, a do kraja nije bilo golova i nove promene rezultata.

Tim Ćavija Ernandeza je prvi ispred Đirone i Real Madrida. Sevilja igra promenljivo i sada je na 12. poziciji. Posle ovog meča, oba tima očekuju mečevi Lige šampiona. Barselona u sredu gostuje Portu, a Sevilja dan ranije PSV Ajndhovenu.