Barselona bolja od Bilbaa: Jamal i Levandovski vodili Katalonce do drugog trijumfa u sezoni

Fudbaleri Barselone savladali su ekipu Atletik Bilbaa sa 2:1, u okviru drugog kola španske La Lige.

Dosta zanimljiv meč gledali smo u Kataloniji, a prvo veće uzbuđenje viđeno je sredinom prvog poluvremena.

Igrao se 24. minut, kada je Lamin Jamal sjajnim „slalomom“ prošao kroz defanzivnu liniju rivala, i opalio sa ivice kaznenog prostora, a lopta je pogodila nekoga na putu do gola i završila u mreži.

Pred sam kraj prvog dela igre, gosti iz Baskije došli su do izjednačenja. Igrao se 42. minut, kada je posle dosuđenog penala, isti uspešno realizovao Sanset.

Ipak, u nastavku je Barsa napadala, što je kulminiralo u 75. minutu, kada je Robert Levandovski zatresao mrežu i postavio konačan rezultat.

Barsa je tako nakon dva kola trenutno drugoplasirana, sa šest bodova, dok je Bilbao ostao na dalekom 15. mestu, sa svega jednim bodom.