Barsa slavila u američkom “El klasiku”: Projektil Rafinje pocepao mrežu Kurtoe

Madriđani nisu uspeli da zatresu mrežu rivala

Fudbaleri Barselone slavili su sa 1:0 protiv Real Madrida u prijateljskom “El Klasiku” odigranom u Americi.

Duel dva tima bio je tvrd od samog početka, a igralo se na svaki mogući način samo ne “prijateljski” jer su oba tima želela da pobedom nad glavnim i najvećim rivalom uđu u novu sezonu. Ipak, i pored šansi na obe strane, najbolje se snašao Rafinja u 27. minutu.

Fudbaler Barselone je dobio loptu na nekih dvadesetak metara, a onda “raspalio” po njoj i poslao je direktno u rašlje golmana Kurtoe.

U nastavku, bilo je prilika na obe strane, ali ne i novih golova. Na ovom meču debitovao je Robert Levandovski okji je tek stigao u klub, ali nije uspeo da dođe do prvog gola u novom klubu. Obojica trenera izmenama su nastojali da razigraju i doatno provere svoje fudbalere, a mreže su mirovale pa je Barsa upisalatrijumf koji nema rezultatski značaj, ali je svakako važan kao podstrek pred početak sezone.