Bajern se okliznuo u Berlinu i prepustio prvo mesto: Bavarci ipak nisu bezgrešni

Ovo je njihov drugi uzastopni “neuspeh” u Bundesligi

Bajern je na startu šampionata u Nemačkoj pokazao koliko je silan. Bavarci su vezali tri pobede uz gol razliku od 15:1, ipak, u poslednja dva kola su se našle i dve “mine” koje su ih makar malo zaustavile. Prvo je to uradila ekipa Menhengladbaha, a sada je isto načinila i ekipa Union Berlina.

Union Berlin otkako je dospeo u Bundesligu, pokazuje da nije slučajno to. Ova ekipa se domogla i Evrope, dok je ovu sezonu u Bundesligi započela na sjajan način. Oni iz prvih pet kola imaju tri pobede i dva remija, uz to što su slavili protiv Lajpciga i poprilično ubedljivo protiv Šalkea (6:1).

Došao je red i na utakmicu upravo ove dve ekipe, Bajerna i Uniona, a publika je imala i štošta da vidi. Ekipa iz Berlina je povela već u 12. minutu, kada je strelac bio Beker, i tako je najavila pravi šou, da bi samo tri minuta kasnije Bajern stigao do izjednačenja preko Jozue Kimiha.

Ipak, iako se činilo da će uslediti prava goleada, jer je došlo dva gola za 15 minuta, obe ekipe su tu stale

Bajern je napadao, napadao je i Berlin, ali su mreže mirovale i tako su ove dve ekipe ostale izjednačenje na tabeli.