Bajern i Borusija lako do bodova, a videli smo i bombu koju ne bi odbranila ni dva golmana

Union Berlin zauzima treće mesto sa 39 bodova, ali će ekipa iz nemačke prestonice svoj meč protiv Lajpciga odigrati tek od 18.30.

Novi vikend doneo nam je i nastavak evropskih fudbalskih liga, a u terminu od 15.30 odigrano je pet utakmica 20. kola nemačke Bundeslige.

Bajern je još jednom pokazao snagu, i rutinski slavio protiv ekipe Bohuma. Delovalo je da je tim iz Minhena odigrao tačno onoliko koliko im je i bilo potrebno, bez previše umaranja. Tomas Miler je doneo prednost Bavarcima u 41. minutu, da bi u nastavku pogodio i Kingsli Koman, a potom i Serž Gnabri sa bele tačke, čime je postavljen konačan rezultat.

Najviše golova viđeno je na mečevima Hofenhajm – Bajer Leverkuzen i Majnc – Augsburg, na oba po četiri. Leverkuzen je na gostujućem terenu slavio protiv Hofenhajma sa 3:1, a identičnim rezultatom je i Majnc bio bolji od Augsburga.

Pobedu je upisao i Frajburg, koji je na domaćem terenu bio bolji od Štutgarta, rezultatom 2:1. Ipak, meč je obeležio pogodak Krisa Furih, kada je sa tridesetak metara skinuo paučinu sa gola Frajburga.

Lider takmičenja je i dalje minhenski Bajern, sa 43 osvojena boda, a tri manje ima Borusija iz Dortmunda na drugom mestu.