Bajern furiozno dobio simpatične Berlince, trka za titulu je otvorena

Klub iz glavnog grada Nemačke preslab za dugogodišnjeg osvajača Bundeslige

Po velikoj mećavi i snežnom kijametu na “Alijanc Areni”, Bajern je potvrdio svoju prevlast u Bundesligi. Višestruki uzastopni osvajač nemačkog prvenstva dočekao je najprijatnije iznenađenje, ekipu Union Berlina i u bukvalnom smislu je pregazio – 3:0 (3:0).

Veoma simpatični klub sa stadiona “An Der Alten Fersteraj”, kojeg su u potpunosti na noge stavili navijači, prvo izgradivši i obnovivši čitavo zdanje u predgrađu Kepnik, a onda i pomogavši u najtežim momentiam finansijski doniravši krv, danas nije mogao da se izbori sa Bajernom koji poseduje daleko veća finansijska sredstva na raspolaganju.

Pa opet, Union nema čega da se stidi, jer je i dalje na dobrom putu da se plasira u Ligu šampiona. Ruku na srce, ta borba će biti žestoka, jer sada imaju samo dva poena više od petoplasiranog Frajburga, što će reći da je i trka za titulu nikada neizvesnija, pa je pet prvih ekipa na tabeli u samo pet bodova.

Danas je na “Alijanc Areni” sve bilo rešeno tokom prvog poluvremena. Već u 31. minutu prednost Bavarcima doneo je Erik-Maksim Čupo-Moting posle odlične kombinacije sa Kingslijem Komanom. Samo deset minuta kasnije je isti igrač postigao drugi gol za Bajern, da bi šamar Unionu udario Musijala u prvom minutu nadoknade.

Posrnuli igrači Uniona nisu imali snage da zaprete u drugom delu utakmice, a nisu ni fudbaleri Bajerna dalje pritiskali. Ta tri boda bila su dovoljna da se izjednače sa Borusijom Dortmund na čelu sa po 46 bodova.

U narednom kolu, Bajern će na relativno lako gostovanje u Štutgart, dok je pred Unionom meč sa Kelnom na stadionu “Kod Starog šumara”.