,

Bačka Topola: Topolčanka savladala ŽKA u Novom Sadu

BAČKA TOPOLA – Druga pobeda tima iz Bačke Topole u dosadašnjem delu prvenstva- 52:49 (11:17, 12:15, 12:6, 14:14).

Na teškom gostovanju u Novom Sadu protiv u tom momentu bodovno izjednačene ekipe ŽKA, uspela je Topolčanka na kraju da slavi i odnese veoma bitne bodove kod kuće.

Uspele su košarkašice tima iz Bačke Topole da dobiju prve dve četvrtine, a koliko je utakmica bila teška govori i činjenica o malom broju poena.

ŽKA je zaigrala agresivnije u nastavku ali nije mogla do preokreta. U timu Topolčanke najefikasniji igrač bila je Milica Inđić sa 20 poena, 2 asistencije i 4 skoka. Mora se napomenuti da je Topolčanka u protokolu imala sedam igračica, mlada Teodora Marčeta je odigrala minut, a Andreja Stanković nije ulazila u igru.

Posle ove pobede Topolčanka ide na osmo mesto na tabeli, a u narednom kolu dočekaće kod kuće ekipu Vrbasa.