Azar pogurao Dortmund, trećeligaš izbacio Šalke iz Kupa, Frajburg nervirao navijače

Najveće iznenađenje do sada u drugoj rundi Kupa Nemačke napravio je Minhen 1860

Šalke, nekadašnji uvaženi član velike petorke nemačkog fudbala, posle ispadanja u Cvajtu i kakve-takve sezone u drugoj ligi Nemačke, posrnuo je u Kupu Nemačke. Sastav iz Gelzenkirhena eliminisan je od trećeligaša Minhena 1860 rezultatom 1:0. Meč je rešen već u 5. minutu kada je Leks matirao Farmana.

Lajpcig je minimalcem eliminisao četvrtoligaša Babelsberg, a golovima Torgena Azara u poslednjih 20 minuta Borusija iz Dortmunda je pobedio Ingolštad. Hofenhajm za koji je Mijat Gaćinović igrao tek u poslednjih pet minuta bio je veoma ubedljiv protiv Holštajn Kila koji je ove sezone u lošoj formi. Stevan Jovetić je postigao gol za Hertu u pobedi protiv Minstera.

Tri poslednja meča imala su produžetke, a dve penale. Najveći stres imali su navijači Frajburga jer su prvo doživeli hladan tuš kad je njihov tim primio gol u poslednjim sekundama nadoknade. Zatim je Osnabrik poveo u produžetku, pa je Frajburg izborio penale u 120. minutu. U penal seriji prvi je promašio gost, pa onda domaćin i na kraju je bundesligaš ipak preživeo dramu.