Atomski fudbal Barse i Junajteda: Tri gola za devet minuta, čeka nas paklen revanš

Na kraju, pobednika nije bilo – 2:2

Kakav fudbal Barselone i Mančester junajteda! Dostojan Lige šampiona, iako su ova dva velikana, po mnogima neočekivano, igrali derbi 1/16 finala Lige Evrope – 2:2 (0:0)!

Prštalo je na sve strane, videli smo vođstvo Barse na startu drugog poluvremena, zatim i preokret Junajteda, da bi konačan rezultat postavio rafinja u 76. minutu – posle velike greške Kazemira koji je prodao loptu na svojoj polovini.

Na krilima tog preokreta Junated je krenuo i po treći pogodak. Možda je mogao da dobije i penal u 64. minutu, nakon što je Rašford ostao na travi, ali za sudiju očigledno nije bilo dovoljno elemenata za isti.

Držao je Junajted sve konce igre u svojim rukama do te greške Kazemira, da bi Barsa posle izjednačenja imala još dva ili tri zicera. Pravo je čudo što nisu dali treći gol, uz napomenu da je za to „najzaslužniji“ De Hea.

Pomogla je Junajtedu i stativa u finišu, kada je Kazemiro bio blizu toga da postigne autogol, dok je i barsa u 85. tražila pebal takođe. Ipak, iz VAR sobe su poručili da od toga nema ništa.

Vredi pomenuti i to da je Junajted u prvom poluvremenu imao dve gol-šanse preko Veghortsa i Rašforda, kao i Alba s druge strane. Nema sumnje da nas i u revanšu očekuje paklen fudbal.