Atalanta pala za dva minuta, Roma se uzalud radovala u 80. minutu

Kiksevi favorita u gostima

Pamtiće u Atalanti dugo svoje mečeve u Seriji A početkom novembra, jer su na istima možda izgubili priliku da na kraju budu šampioni Italije!

Najpre su za vikend na svom terenu poraženi odlidera  Napolija rezultatom 2:1, da bi u sredu veče pali i od Lećea – i to samo za dva minuta.

Domaćin je golovima Baširota i Di Frančeska u 27. i 29. minutu uzeo tri vredna boda, dok je Duvan Zapata u 40. samo uneo veću neizvesnost za drugo poluvreme gde su, na kraju, mreže ipak mirovale.

Atalanta je najbolji priliku imala preko rezerviste Kopmejnersa u 79. minutu kada je njegov šut otišao iza prečke, te su ostali na 27 bodova – 11 manje od Napolitanaca. Leće je, s druge strane, otišlo na 12 bodova.

Roma je takođe kiksnula ove večere na gostovanju Sasuolu, gde su odigrali samo 1:1. Poveli su u 80. minutu preko Ejbrahama, bio je to momenat velikog slavlja, ali ih je šokirao Pinamonti pet minuta kasnije.

I Vučica je tako usporila u borbi za titulu posle poraza u gradskom derbiju od Lacija za vikend, te sada zaostaju 12 bodova za Napolijem. Sasuolo je i dalje na sredini tabele sa 16 bodova.