Arsenal više ne puca ćorke: Moćne Tobždije vezale šestu pobedu u PL

Fudbaleri Arsenala ostvarili su fantastičnu pobedu u utakmici 26. kola Premijer lige, pošto su na svom „Emirejtsu“ uspeli da postignu čak četiri gola protiv Njukasla u jednom od derbija ove runde – 4:1 (2:0).

Gotovo da se nije ni postavljalo pitanje da li će se tri boda zadržati u Londonu. Od samog starta je Artetin tim izašao visoko i zadao je dosta problema Svrakama.

Već u 18. minutu je Njukasl sam sebe načeo, pošto je Sven Botman nesrećno reagovao na gol-liniji i loptu prebacio preko, što je označio i sudija pokazujući na svoj sat, koji mu je zbog toga zavibrirao.

U 24. minutu utakmice, već je bilo 2:0. Kai Haverc je ovoga puta bio strelac i to na dodavanje Gabrijela Martinelija, a ni u drugom poluvremenu nije bilo pomoći za Njukasl.

Treći gol bio je delo moćnog Bukaja Sake u 65. minutu, da bi u 69. minutu i Kivior zvanično bio upisan kao strelac Arsenala, mada je moguće da je i jedan od igrača Njukasla rukom skrenuo loptu u mrežu.

Do kraja je viđen samo počasni pogodak Njukasla preko Viloka u 84. minutu meča.

Arsenal nastavlja trku sa Liverpulom i Sitijem, mada ostaje treći sa 58 bodova, jednim manje od Građana i dva manje od Redsa. Njukasl je sada osmi sa 37 bodova.