Arkus liga za rukometašice: Inđija nadigrala Vojvodinu na Slanoj bari

Rukometašice Vojvodine ni posle petog kola nisu osetile slast pobede.

Na svom terenu ubedljivo su izgubile od motivisane, poletne, borbene i mlade ekipe Železničara iz Inđije. Gošće su potpuno zaustavile prenos lopte ekipe Vojvodine sa leve na desnu stranu, što je rezultiralo brojnim presečenim loptama, a samim tim i brzim kontrama iz kojih su postizale lake golove.

Na ruku im je išlo i to što su Novosađanke i one napade koje su uspele da dovedu za šanse za gol, promašivale. Tako je vođstvo gošći variralo od dva do pet golova. Vojvodina, i pored dominantnijeg fizičkog izgleda, nije uspela da sastavi odbranu kako valja i ozbiljnije zaustavi gošće iz Inđije.

U nastavku se očekivalo da će domaće rukometašice na teren da izađu „gladne za pobedom”. Međutim, od prvog minuta se videlo da im je nedostajala energija i želja za borbom. Pokušavao je trener Vojvodine Radan Rovčanin da „razmrda” svoje izabranice, često ih je menjao i menjao im pozicije, ali to se nije odrazilo na njihovu igru. Preveliki broj ispuštenih lopti u napadu omogućilo je gošćama da serijom 6:0 (34-40. minuta) dođu do prednosti 24:15. Na pozicioni napad Inđijki ekipa Vojvodine je prilično slabo sprečavala Železeničarovog pivota koji je imao izuzetan učinak.

Od 45. minuta Vojvodina se predala, prednost gošći je iz minuta u minut rasla, da bi deset minuta pre kraja susreta ona došla do maksimuma od 13 golova (32:19). Trener Železničara Vlada Šimičić u igru je uveo rezerviste, koje su koliko-toliko uspele da zadrže veliku razliku u svoju korist. Petim porazom Vojvodina se najozbiljnije kandidovala za donji deo tabele, čvrsto drži fenjer na poslednjoj poziciji, što je vreme da se u novosadskom superligašu upali crvena lampica.

J. Galić

Vojvodina – Železničar 24:33 (12:17)

NOVI SAD: SC Slana bara, gledalaca 100, sudije: Sekulić i Jovandić (Pančevo). Sedmerci: Vojvodina 4 (3), Železničar 7 (6), isključenja: Vojvodina 8, Železničar 10 minuta. Crveni karton: Mijailović (Vojvodina u 6. minutu).

VOJVODINA: Guteša, Vulić, Čaušević 4, Žarković 5 (1), Lovrić 3, Đukić 1, Knežev, Lazić 1 (1), Ivošević, Veličković 5, Mijailović, Radojčić (8 odbrana, jedan sedmerac), Bošnjak 1, Zečević 3 (1), Milovanović 1, Uzelac.

ŽELEZNIČAR: Žak (4 odbrane), Čavrić 3 (1), Novaković, Tabak 4 (3), Avramović 2 (1), Skenyić, Todorović 1, Mihajlović, Kovačić 4 (2), Paunić 6, Žakula, Simić 2, Živkov 3, Bakša 6, Vasiljković (12 odbrana, jedan sedmerac), Tešić 2.

Vojvodina – Železničar 24:33

Vrbas – Naisa 28:27

C. zvezda – Mladost 30:32

Beograd – Bor 28:26

Bekament – Medicinar 28:24

Radnički – Jagodina 24:24

1. Jagodina 5 4 1 0 173:113 9

2. Bekament 5 4 0 1 156:121 8