,

Apatin: Dunja Srbljanin pobednica kategornog šahovskog turnira

skola-saha-velemajstor

APATIN – U prostorijama apatinske Kancelarije za Mlade održan je još jedan u nizu šahovskih turnira, koji je organizovao Šah kluba „Velemajstor“, pa se sa pravom može konstatovati da je šah postao jedan od najmasovnijih i svakako omiljenih sportova apatinske dece.

Na kategornom turniru za osvajanje treće šahovske kategorije učestvovalo je deset mladih šahista, a turnir je svečano otvorila reprezentativka Srbije Gajčin Marina, povlačenjem prvog poteza. Odigrano je devet kola sa tempom igre od 60 minuta po igraču, a četvoro prvoplasiranih u konačnom plasmanu osvojilo je treću kategoriju.

Prvo mesto sa sedam osvojenih bodova zauzela je Dunja Srbljanin, drugo mesto je osvojio Bojan Golubović, treći je Dušan Dotlić a četvrto mesto pripalo je Anđeliji Radišić.

Ovaj turnir je ujedno bio i odlična priprema pred kadetsko Prvenstvo Vojvodine koje će se od održati od 12. do 16. februara u Novom Sadu, a na kojem će apatinski sport predstavljati devet mladih šahista.