Anja Crevar najuspešnija takmičarka na takmičenju u Sarajevu

PANČEVO – Plivačica PK “Dinamo” iz Pančeva Anja Crevar bila je najuspešnija takmičarka 19. Međunarodnog plivačkog mitinga “Sarajevu s ljubavlju” na kojem je osvojila zlatne medalje u disciplinama 100m prsno, 200m leđno i 400m kraul, dok je u disciplini 50m delfin, osvojila srebrnu medalju.

Osim nje, još šestoro takmičara Dinama nastupilo je na ovom takmičenju održanom 2. i 3. aprila u Sarajevu. Osvojili su 26 medalja!

Martin Ćirković i Anja Crevar

Osim plivačice Anje Crevar, Dinamo su predstavljali plivači trenera Biljane Šondić – Marta Konstantinov, Andrea Nađ, Dagmar Husarik, Andrea Poljak, Stefan Miltenović i Martin Ćirković.

Marta Konstantinov je osvojila 6 zlatnih medalja. U disciplinama 50m prsno osvojila je dve medalje, u svojoj i u apsolutnoj kategoriji, 100m prsno i 200m mešovito, po dve zlatne medalje u pred finalnim i finalnim trkama.

Andrea Nađ u disciplini 50m prsno i srebro, 100m prsno srebro i bronza i u disciplini 200m prsno dve srebrne medalje.

Dagmar Husarik 200m leđno i 400m mešovito zlatna i bronzana medalja. U disciplini 100m delfin srebrna medalja.

Andrea Poljak u disciplini 100m leđno bronzana medalja, a u disciplini 200m leđno srebro i bronza.

Stefan Miltenović je osvojio tri srebrne medalje i to u disciplinama 100m leđno i kraul i 200m kraul.

Martin Ćirković je osvojio zlatne medalje u disciplinama 50, 100 i 200m prsno i dve srebrne medalje u disciplinama 50m delfin i 200m prsno. Martin Ćirković je osvojio pehar, kao najuspešniji takmičar u svojoj kategoriji.

Na ovom takmičenju takmičilo se 379 plivača iz Slovenije, Bosne i Hercegovine, Crne Gore i Srbije.