Alkaraz opasno želi da skine Novaka sa trona

Siner nije odigrao za Novaka

Španski teniser Karlos Alkaraz sastaće se sa Danilom Medvedevom u finalu Mastersa u Indijan Velsu pošto je u polufinalnom duelu bio bolji od Italijana Janika Sinera sa 2:1 (7:6 (7:4), 6:3).

Medvedev će u finalu igrati i za Novaka Đokovića, s obzirom na to da će Alkaraz, ukoliko osvoji titulu, ponovo preuzeti prvo mesto na ATP listi.

Pre ovog duela, Alkaraz i Siner imali su međusobni skor od 2:2, pa je duel u Kalifornijskoj pustinji obećavao dobar tenis. Pogotovo, jer prethodni okršaj na US openu je trajao pet sati i 15 minuta, što je drugi najduži susret u istoriji u Njujorku.

Tako je i bilo, Španac je brejkom za 3:2 i potom odbranom brejka, najavio dobar rezultat. Ipak, Siner je uzvratio pa je set otišao u taj-brejk u kojem se Alkaraz bolje snalazi i dolazi do 1:0.

U nastavku, Španac ništa ne prepušta slučaju već odmah pravi brejk, a posle vođstva od 2:0 nastavlja sa odličnom igrom i ne dozvoljava rivalu da se razigra. Tako, drugi teniser sveta rutinski privodi set kraju za pobedu i veliko finale.

Masters u Indijan Velsu igra se za nagradni fond od 8,8 miliona dolara.