Alkaraz kao brzi voz do drugog kola Rolan Garosa

Karlos je problema imao samo u trećem setu

Kao da je prepisao domaći zadatak od Novaka Đokovića. Španski teniser, Karlos Alkaraz plasirao se u drugu rundu Rolan Garosa, pošto je na samom startu turnira pregazio Flavija Kobolija u tri seta – 3:0 (6:0, 6:2, 7:5).

Meč nije potrajao ni puna dva sata, pošto je Alkaraz držao svoj visok ritam igre i dobre servise, a Koboli je na momente ostajao zatečen potezima koje je prikazivao Španac, a koji su oduševljavali parisku publiku.

Tek kolika je bila njegova moć, pokazuje podatak da je Italijan uzeo tek deveti gem koji je odigran na ovom meču. Prvi set je Karlitos osvojio rezultatom 6:0, dok je u drugom krenuo sa 2:0 pre nego što je Koboli konačno došao do daha.

Ali avaj, i ovaj set je Alkaraz rešio i više nego dominantno, prepustivši mu samo dva gema, a tek u trećem setu videli smo malo interesantniju situaciju.

I ovde je ponovo Karlitos prvi napravio brejk, pri rezultatu 3:3 i potom je došao do šanse da servira za pobedu. Gem pre imao je 0:40 i tri meč lopte na servis Kobolija i nije uspeo da ih iskoristi, da bi potom i sam dopustio dve brejk lopte Italijanu, a ovaj je ugrabio tu drugu.

Ali umesto da Italijan zaigra bolje posle toga, on je opet ušao u probleme i moćni Alkaraz napravio je novi brejk, koji je ovog puta sačuvao i prošao u drugo kolo.

Tamo će mu protivnik biti japanski teniser Taro Danijel koji je eliminisao Kristofera O’Konela iz Australije u tri seta, vrlo dominantno.