Akademik bolji od Zvezde

SRBOBRAN – Do druge pobede u tri takmičarska kola došli su košarkaši srbobranskog “Akademika”, u petak veče na svom terenu, protiv odlične novosadske ekipe KK “Star”, i to s rezultatom 79:72 (25:18, 15:14, 25:27, 14:13).

Nakon poraza u Rumi, bio je ovo još jedan ispit spremnosti za domaći tim. “KK “Star” je ozbiljna ekipa koja ima i do 10 treninga nedeljno (2 dnevno), zbog čega su im košarkaši odlično fizički pripremljeni, trče celu utakmicu i deluju kao da se ne umaraju. Pored toga, odbrana je bila snažna kod obe ekipe u ovom susretu, te je bilo nemoguće postići 100 poena kao protiv “Dinama” u prvom kolu.

Publika je dala veliki motiv igračima u žutim dresovima, u ključnim trenucima, kad je sve vreme prisutno vođstvo “Akademika” dovođeno u pitanje, kao i u nekim spornim situacijama, galama s tribina je dizala moral momcima i vraćala ih u pravo raspoloženje koje je rezultiralo serijama uspešnih napada. U drugoj vezanoj utakmici najkorisniji igrač domaćih je Jovan Antić, sa 26 poena i od toga 7 trojki, Igor Šijačić je ubacio 12 poena a 1 trojku, Andrej Radovanović 11 poena, Saša Markez 7 poena i 1 trojka, Mateja Mandić 6 poena, Stefan Rekić 5 poena i 1 trojka, Bojan Grubić 4 poena, Bogdan Filipović 4 poena, Mihajlo Vukomanović 4 poena.

“Za nas je ovo jako važna pobeda, uspeli smo da odgovorimo na snažnu igru gostiju i da u ovom meču dođemo do zlata vredna dva boda. ‘Star’ je igrao 40 minuta agresivno, sve vreme presing na naše plejmejkere, ali smo uspeli trojkama da sačuvamo prednost. U poslednju četvrtinu smo ušli sa 6 poena prednosti i uz odličnu odbranu svih 10 minuta na kraju utakmice, uspeli da privedemo meč kraju i završimo ga sa 7 poena viška.

Moram reći da sam zadovoljan, jer Đuka (Mihajlo Vukomanović) nije trenirao cele nedelje i u ovu utakmicu je ušao bolestan, a Šijačić je igrao sa povredom leđa, tako da je pobeda izuzetna, Možda košarka nije bila najlepša za gledanje ali niko ne može reći da nije bila borbena utakmica. Uz danas standardnog Antića, moram da pohvalim našeg centra Andreja Radovanovića, sve svoje poene je ubacio u drugom poluvremenu i odigrao ga je odlično. Pored njega ističem i Šijačića koji je bio posebno dobar u četvrtoj četvrtini. Zahvaljujući njima smo utakmicu priveli kraju u našu korist. Još bih se zahvalio publici, koja je na ovoj utakmici bila zaista odlična. Prepoznali su kad treba da budu energični i da nam pomognu u ovoj teškoj utakmici”, rekao je nakon meča trener KK “Akademik” Jovica Andrić.

On je pozvao srbobransku publiku da i sledećeg petka dođu u halu CST-a, igra se 4. kolo 1RLS, druga vezana utakmica kod kuće. Dolazi Košarkaški klub “Nova Pazova” a utakmica se igra od 18:30.