Ajntraht i Lajpcig poraženi u Bundesligi pred revanš mečeve Lige Evrope

Nije pomoglo ni to što su im utakmice pomerene za ponedeljak

Jedini preostali predstavnici Bundeslige u evropskim takmičenjima za sezonu 2021/22 Ajntraht iz Frankfurta i RB Lajpcig doživeli su neuspehe u 32. kolu Bundeslige.

Poraz će sigurno više boleti ekipu Lajpciga, koja je na gostovanju Borusiji Menhengladba ostala bez ijednog boda, pošto su domaći slavili sa 3:1.

Lajpcig se bori za Ligu šampiona preko Bundeslige, kao i preko Lige Evrope, a ovim porazom ekipa Domenika Tedeska ostala je na jedan bod ispod pozicije koja vodi u najelitnije evropsko takmičenje.

Borusija je povela preko Brija Emboloa u 17. minutu, ali je izjednačio Kristofer Nkunku u 36. minutu. Jonas Hofman je u nadoknadi prvog dela igre vratio prednost na stranu svoje ekipe, a nakon direktnog crvenog kartona za Nika Elvedija delovalo je da Lajpcig ima dobre šanse da izbegne poraz.

To se nije desilo, već su domaći samo još ubedljivije došli do pobede drugim golom Hofmana u 77. minutu.

Leverkuzen je rutinski savladao Ajntraht rezultatom 2:0 i sada “farmaceute” deli samo korak od direktnog plasmana u Ligu šampiona.

Golove za pobednički sastav postigli su Paulinjo i Patrik Šik.

Ovaj poraz ne boli pretereno sastav iz Frankfurta, pošto svakako ne mogu do pozicije koja vodi u Evropu i jasno je odavno da je ekipa Ajntrahta sve karte bacila na učešće u Ligi Evrope, gde je u prvom meču polufinala slavila protiv Vest Hema u Londonu rezultatom 2:1.