Ajaks držao školu fudbala Rendžersu, Tadić ne mora da doprinese pored ovakvih saigrača

Kopljanici u velikom stilu krenuli u novu sezonu elitnog takmičenja – 4:0

Fudbaleri Ajaksa pobedili su Glazgov Rendžers 4:0 u prvoj utakmici za oba tima u Grupi A Lige šampiona. „Kopljanici“ su, i sam rezultat svedoči, u svim segmentima fudbala nadvisli povratnika u elitno društvo, čak i bez konkretnog doprinosa najboljeg igrača i kapitena Dušana Tadića, koji je sav posao „prepustio“ saigračima.

Strelci za domaći sastav bili su Alvarez, Berhuis i Kudus još u prvom poluvremenu, već do 33. minuta sve je bilo gotovo po pitanju pobednika, dok je tačku na utakmicu stavio pridošlica iz Totenhema Bergvajn.

Gosti su, poput njihovog gradskog rivala Seltika juče (izgubili od Reala kod kuće 3:0), imali malo toga da pokažu u društvu najboljih, „opravdali“ su ulogu autsajdera večeras pa će bolji rezultat tražiti u mečevima sa Totenhemom i Marsejom.

U isto vreme, u Frankfurtu, ubedljivi su bili i fudbaleri Sportinga iz Lisabona u okviru grupe D, i tako sebi obezbedili sjajnu početnu poziciju pred nastavak takmičenja u grupi.

Ekipa iz Lisabona je slavila 3:0 protiv Ajntrahta pogocima Edvardsa, Trinkaoa i Santosa – a sva tri pogotka viđena su u poslednjih dvadesetak minuta.