Zvezdin eksperiment pred Evropu nije prošao: TSC iz petominutne gužve odneo bod sa Marakane

Crveno-beli bi mogli na neki period da izgube prvu poziciju

Fudbaleri Crvene zvezde prvi put u istoriji nisu uspeli da savladaju TSC na svom terenu pošto su u sklopu 10. kola šampionata Srbije, pred evropske obaveze, remizirali sa timom iz Bačke Topole 1:1.

Gosti su na Marakani imali i vođstvo od 42. minuta nakon lepog gola Saše Jovanovića, ali je četiri minuta kasnije, u nadoknadi prvog poluvremena, golman Ilić postigao autogol nakon jednog „balona“ i komične situacije.

Trener crveno-belih Miloš Milojević pokušao je sa izmenjenom formacijom, sa tri štopera pozadi, ali to nije u ovom navratu uspelo da se slomi protivnik. Ispunjena je bila sredina, ali neaktivan napad. TSC se nije povlačio, nije mu bio cilj da se očajnički brani (iako je to morao u pojedinim momentima), a za hrabrost je nagrađen bodom na stadionu šampiona Srbije.

Prilično se igralo ravnopravno od samog starta, TSC nije prezao da izađe i zapreti. Prvi udarac je bio delo upravo gostiju preko Kuveljića, Borjan je morao da se dobro protegne u sedmom minutu.

Tada crveno-beli nisu imali prednost, sve do 18. minuta kada je Katai iz jedne kontre izdržao duel sa svojim čuvarom, a onda se okrenuo i centrirao sa leve strane, a na samo 10 metara se našao Kangva koji je tukao glavom totalno neometano, ali pogodio spoljni deo desne stative.

Nakon toga Zvezda nije bila konkretna, nije uspevala da uzdrma odbranu TSC-a koji je čekao svoje prilike, i dočekao dve velike od kojih je jedna pretvorena u pogodak. Prvo je čuvar mreže domaće ekipe morao da u dva navrata, u jednom napadu, reaguje, videlo se da gosti imaju oružje da zaprete

Trenutak nepažnje u 42. minutu je gurnuo crveno-bele u minus. Azarov je pogrešio, a lopta je došla do Saše Jovanovića koji je sa leve strane krenuo direktno na štopera Dragovića, nije ga prešao, ali je iz koraka sa nekih 13 metara šutirao i od prečke poslao loptu u mrežu.

Iako su svi pomislili da će šampion Srbije ići na odmor sa golom zaostatka, desila se jedna komična situacija koja je obe ekipe poslala u svlačionice sa egalom.

U drugom minutu nadoknade,jedna balon lopta totalno je zbunila defanzivce i golmana TSC-a koji se se spetljali i postigli autogol! Udarila je ta ista lopta od stativu, a od nje direktno u nogu Ilića, te nastavila ka mreži.

U nastavku je Zvezda pokušavala, šutirala izvan šesnaesterca jer je ta linija, pred odbranu tima iz Bačke Topole, bila najranjivija.

Osman Bukari je imao dve ozbiljne prilike, dobro je uzdrmao protivničkog golmana u oba navrata (u ovom prvom navratu više prečku nego golmana), ali nije bilo promene rezultata.

Nakon toga, sve do 90. minuta nije bilo ozbiljnijih šansi za crveno-bele koji su tek tada krenuli na sve ili ništa, ali nisu uspeli da naprave tu bitnu razliku koja bi im dala pobedu. Lopta je nekoliko puta prolazila tik pored leve i desne stative, tek tada je TSC krenuo da paniči, što mu nije bilo svojstveno tokom čitavog meča. Ipak, uspeli su da odu sa bodom kući.

Zvezdu očekuje duel sa Monakom, takođe u Ljutice Bogdana, već u četvrtak od 21 čas, a videćemo šta je trener Milojević imao da zaključi iz ovog duela i eksperiment koji je bio na talonu.