Zvezda zamalo da nagazi na minu u Lučanima, mogla da da pet golova, na kraju strepela!

Šampion stigao do treće pobede u tri utakmice, Stefan Mitrović strelac u prvoj utakmici za klub.

Fudbaleri Crvene zvezde pobedili su Mladost iz Lučana rezultatom 2:1 u 3. kolu Superlige i tako se osamili na čelu tabele kao jedini tim sa maksimalnim učinkom u dosadašnjem toku sezone.

Bio je ovo meč u kojem su gosti mogli da napune mrežu Lučana, silne prilike mašili su crveno-beli i pravo je čudo da su postigli samo dva gola, a čudo u Lučanima ima ime i prezime – to je golman Mladosti Miloš Ostojić.

Čuvar mreže domaćeg tima briljirao je na crti, spašavao svoj tim i onda kada su mnogi videli da mu nema spasa, i to je ponavaljao u nekoliko navrata. Dovodio je do ludila napadače Zvezde koji su u većem delu meča igrali Viktorije sa ekipom Mladosti. Redom su promašivali Kangva, Kanga, Katai i Ivanić nekoliko puta i sreća je da su crveno-beli na vreme došli do sigurnih 2:0 pa im se toliki promašaji nisu obili o glavu.

Milan Pavkov je četvrtim golom u sezoni doneo rezultatsku prednost već u 14. minutu, moguće da mu je to bio najjednostavnije postignut gol ove sezone, no kako god, za njega je važno da je u seriji što može da raduje sve u ekipi pred nastavak sezone koja se zahuktava.

Zvezda je posle gola umirila ritam, nije bila toliko navalentna na polovini rivala kao do tada, što je bio “klik” za igrače Mladosti da se osokole i koliko toliko krenu da kreiraju “nešto” na polovini rivala. To “nešto” je bio jedan jedini šut ka golu (daleko preko gola) u prvom delu meča.

I onda, u prvih dvadesetak minuta nastavka, viđena je igra mačke i miša u Lučanima. Igrači Mladosti gotovo da nisu izašli iz svog kaznenog prostora, golman Ostojić je gledao kako mu lopte fijuču pored stativa, iznad prečke, neke je i sam krotio, a u nekoliko navrata bio je miljenik Fortune. Ipak, ništa nisu mogli domaći u 70. minutu, koji će i doveka pamtiti Zvezdin debitant i pojačanje iz Niša Stefan Mitrović  – zbog gola prvenca u crveno-belom dresu.

Stanković je Mitroviću ukazao šansu na poluvremenu, a brzonogi krilni igrač pokazao koliko je opasan, prodoran i nezgodan po protivnika. Pre gola, Mitrović je ušao u veliku šansu, no i tada je Ostojić pokazao da je zreo za neke veće izazove od Lučana.

Delovalo je da posle 2:0 Zvezda ima punu kontrolu nad utakmicom, no samo jedna nonšalantna reakcija odbrane dovela je do toga da gosti strepe do kraja utakmice. Kangva je neobično ležerno dopustio da ga Jojić zaobiđe sa loptom i pronađe Lekovića povratnim pasom, a ovaj je bio dovoljno priseban da ne pokvari turd saigrača i smesti loptu u mrežu, malo i uz pomoć Dragovića koga je lopta pogodila na putu ka golu.

I eto drame pravo niotkuda.

Srećom po Zvezdu, to je bio i konačan rezultat meča koji je lako mogao biti završen i egalom da je Bojović u 91. minutu snažnije trznuo glavom da pokupi loptu i više pomuči Borjana. Bio je to momenat najveće drame pred golom Zvezde u tom periodu, napadač Lučana je samo dokačio loptu psole odlično ubačene lopte, što je doprinelo da je kapiten Zvezde sa lakoćom ukroti i time sačuva svoj tim neprijatnosti u smiraj utakmice.

Vredi reći i to da je za Zvezdu igrao i Aleksandar Pešić koga je Stanković uveo u drugom poluvremenu, no novi/stri napadač bio je perfektno markrian sve vreme pa niej doneo konkretan učinak ovog puta.

Mladost – Crvena zvezda 1:2