Završeno SP u boksu: Beograd bio dobar domaćin

Spuštena je zavesa na AIBA Svetsko prvenstvo u boksu, koje je organizovano u beogradskoj Areni

Predsednik Bokserskog saveza Srbije Nenad Borovčanin ponosan je na to kako je organizovano takmičenje.

Trud se isplatio, ponosni smo svi, poslali smo sliku Srbije 21. veka i pokazali da možemo da orgnaizujemo najveća sportska takmičenja – rekao je Borovčanin po završetku poslednjih borbi.

Srbija je osvojila jednu medalju, bronzanu Vladimira Mirončikova, prvu posle 26 godina sa svetskih prvenstava.

Sada sam već svestan, ponosan sam što imam tu čast da osvojim medalju za Srbiju. Želim da osvajam zlatne medalje za Srbiju u budućnosti – izjavio je Mirončikov.

On je od Borovčanina dobio državnu zastavu, kao i ikonu i još priznanja, uz ček na 25 hiljada dolara.

Poslednji dan takmičenja obeležio je legendarni kubanski bokser Hulio La Kruz Peraca, koji je peti put postao svetski šampion u kategoriji do 92 kilograma. La Kruz je u finalu pobedio Aziza Muhidina iz Italije.

Najžešča borba za zlatnu medalju viđena je u kategoriji do 80 kilograma. Robi Gonzales je proglašen pobednikom protiv Belorusa Alekseja Alfirua, uz veliko neodobravanje publike.

Upravo u ovoj kategoriji bronzanu medalju za Srbiju osvojio je Vladimir Mirončikov.

Sjajan utisak ostavio je još jedan veliki šampion iz Kube, Endi Kruz Gomez koji je u kategoriji do 63,5 kilograma postao treću put zaredom svetski šampion, pobedivši Turčina Ozmena.

Zlatne medalje su osvojili još i Saken Bibošinov u katregoriji do 51 kg koji je savladao Amerikanca Roska Hila jednoglasnom odlukom sudija.

Amerikanac Džamal Harvi pobedio je Serika Temiržanova u kategoriji do 57kg, a zlato za Ukrajinu osvojio je Juri Zaharijev pobedivši Rusa Vadima Musajeva u kategoriji do 71 kilograma.