Vojvodina se zaglibila u lučanskom blatu: Uzalud solidan fudbal kad je teren očajan

Fudbaleri Vojvodine odigrali su samo nerešeno na gostovanju Lučanima protiv Mladosti 1:1 u 21. kolu Superlige Srbije pa ostaju na petoj poziciji tabele do daljeg, a hteli su i želeli mnogo više u borbi koju vode.

Tim Milana Rastavca je u Lučanima imao sve što im je bilo potrebno u jednom trenutku, vođstvo, kontrolu igre, čak i novi gol za potvrdu trijumfa – međutim nije priznat i od tada je sve krenulo nizbrdo po goste iz Novog Sada.

Uporni i borbeni igrači Lučana su uspeli da anuliraju prednost gostiju i da sebi obezbede željeni rezultata i da ga održe do kraj ove vrlo dinamične utakmice kojoj su, za pun utisak, nedostajali „samo“ još kvalitetan teren i navijači. Ono što inače hronično nedostaje domaćem takmičenju. I tako godinama.

Meč je bio otvoren, napadački i posle svega viđenog rezultat je onakakv kakav ce crtao sve vreme.

Voša je povela preko Mamadua Traorea u 34. minutu kada je i krunisala dominaciju u tom periodu. Posle neuobičajene akcije u kojoj su učestvovala oba štopera Vojdine, Vitas je glavom sjajno odložio do internacionalca iz Malija koji je uhvatio volej i sa 18 metara pogodio sam levi ugao nemoćnog Samčovića za 0:1.

Mladost je od primljenog gola bila angažovanija, konkretnija u kombinatorici, napadala je posebno na startu drugog poluvremena, kada se igralo na polovini Vojvodine, ali je to otvorilo prostor za kontre. U 54. minutu Voša je izvela kontraudar, Čumić je povukao loptu kroz sredinu i proigrao Simića koji je postigao pogodak, ali je posle pregleda u VAR sobi poništen zbog ofsajda.

Bila je to nada za Lučane, znak da još uek nisu poručeni. Prepoznali su taj momenat igrači u plavim dresovima i, nešto kasnije, profitirali na svojoj upornosti.

U 78. minutu postavljen je konačan rezultat. Sjajni golman Novosađana Carević je odlično intervenisao posle Jojićevog slobodnog udarca, bila je to još jedna njegova odlična intervencija danas, ali je na odbijenu naleteo iskusni Marko Mirić i sa pola metra lako pogodio mrežu za 1:1.

I do kraja meča bilo je dinamike i želje jednih i drugih da dođu do pobede međutim mreže se više nisu tresle.

Vojvodina ostaje na petoj poziciji sa 38 bodova, a Mladost na 13. sa 19.