Vojvodina poražena od Zenita uprkos dobrom otporu

NOVI SAD – Iako je rezultat u utakmici drugog kola D grupe Lige šampiona bio 3:0 u korist Zenita, ipak Vojvodina je ostavila sjajan utisak, sem u drugom setu, koji je ruski predstavnik dobio tako ubedljivo praktično na servis i besprekoran napad.

Počeli su Novosađani sjajno ovaj meč, poveli 8:5, igrali su poletno, motivisano, slobodno, ali čini se da se ruka stegla i da su ustuknuli pred šansom da na startu duela iznenade velikog favorita. Dobrim servisom gosti su uspeli da anuliraju prednost Vojvodine, te okrenu i zahvaljujući iskustvu dobiju prvi set.

Malo su stali nakon toga crveno-beli, ali utisak je da su i sa druge strane pravu snagu prvotimci Zenita pokrazali baš u drugom setu. Odličnim servisom i napadom lako su stvarali prednost, povećavali je i zaista dominirali u ovom delu meča.

Ponovo su Novosađani hrabro zaigrali u trećem setu, imali svoje šanse, dugo se držali i tek u završnici ruski tim je prelomio i stavio tačku na ovaj meč.

Dobitak u ovoj utakmici za Vojvodinu pre svega je bilo dragoceno iskustvo, zatim i ulazak u igru tehničara Andrije Vilimanovića, koji je pomogao timu, iako je još uvek nedovoljno spreman nakon povrede leđa. A pobeda domaćina bila je bez sumnje na tribinama. Velika dvorana Spensa, odnosno njen Zapad, bio je osamdeset odsto ispunjen malim odbojkašima i odbojkašicama, školarcima i trenerima, koji su došli iz raznih vojvođanskih mesta i novosadskih škola da podrže Vojvodinu i uživaju u vrhunskoj evropskoj odbojci, koju nemaju baš često priliku da gledaju uživo.