Vojvodina je bukvalno „poklonila“ bod Surduličanima

Junak je golman gostiju Ranđelović

Fudbaleri Vojvodine odigrali su 1:1 sa surduličkim Radnikom u meču 23. kola Superlige Srbije – i ostali na petoj poziciji u poretku na tabeli.

Junak meča u Novom Sadu bio je golman gostujućeg tima Stefan Ranđelović koji je u 89. minutu odbranio penal Nikoli Čumiću i tako sačuvao bod svom timu koji se grčevito bori za opstanak ove sezone. Surduličani su i dalje poslednjeplasirani tim na tabeli.

Ranđelović je bio savršeno miran na crti u odsudnom času, čekao je Čumićev šut do samog kraja i na kraju mu nogom odbranio udarac koji je išao posred gola.

Tako je propala poslednja velika šansa Novosađana da dođu do pobede i preteknu Čukarički na tabeli, mada je bilo još vremena (meč se igrao 98 minuta) da se situacija preokrene, međutim tim Slavoljuba Đorđevića se odbranio i ostao neporažen na „Karađorđu“.

Bio je to drugi veliki kiks igrača Vojvodine danas.

Prvi, još u trećem minutu napravila su dvojica defanzivaca Vitas i Traore kada su pacerskim intervencijama otvorili prostor Makariću, uveli ga u šansu, a ovaj asistencijom ka strelcu Danoskom doprineo da gosti dođu do prednosti.

Vitas je loše odigrao na svojoj polovini, lopta se od igrača Radnika odbila do Traorea ali je i ovaj pogrešio i spetljao se, posle čega je usledila opisana akcija Makarića i gol za goste.

Vođstvo gostiju nije predugo trajalo jer je Čumić, kasniji tragičar, doneo poravnanje u 19. minutu i bio je to savršen trenutak po domaći sastav: egal u praov vreme i dovoljno prostora da se rezultatski utakmica potpuno preokrene.

Vojvodina je imala više do igre u nastavku, pojačala je tempo u samoj završnici kada je, osim penala, viđena i jedna zaista velika šansa po domaći tim koja je, kao i jedanaesterac, završena loše po „Lale“.