Viljareal se spasao u 90+6: „Kapetan“ Lozano nije potopio „žutu podmornicu“

Kadiz vodio 3:1, ali je u poslednjiim sekndama ostao bez pobede

„Žuta podmornica“ je ponovo potapana ali nije i potopljena iako je „kapetan“ Entoni Lozano het-trikom doneo Kadizu na „Madrigalu“ dva gola prednosti. U šestom minutu nadoknade Holanđanin Arnau Danjuma je spasao Viljareal novog poraza 3:3.

Već u 14. minutu je napadač iz Hondurasa, momak koji je bio B timu Barselone 2017/18, načeo mrežu domaćina, a posle izjednačenja Toresa, pred sam odmor je ponovo Kadizu doneo prednost. Na samo startu drugog dela „Čoko“ je postigao i treći gol i tu već najavio trijumf.

Međutim, rezervista Bulaje Dia je bio junak preokreta jer u 80. smanjio na 2:3, a a zatim i asistirao Danjumi za izjendačenje.

Atletik Bilbao je bombardovao gol Espanjola, uputio je čak 23 udaraca ka golu, ali nije uspeo da osvoji tri boda – 1:1. De Tomas je iz penala doneo prednost Espanjolu, a Injaki Vilijams je izjendačio u 52. minutu. Međutim, bliostao je golman Dijego Lopez koji je u nekim intervencijama bio kao mačka.

Alaves je golom Senegalca Mamadua Ndjajea u 47. minutu došao do sva tri boda portiv Elčea. Domaćin je imao daleko više od igre, ali gosti su se u 81. minutu na kratko poradovali izjednačenju koje je anulirao sudija zbog ofsajda posle gledanja VAR-a.