Velika pobeda Margite i Hajdučice, novi poraz Sloge Plandište

Vrlo zanimljiv fudbalski vikend je za nama, kvaliteta je bilo na svim fudbalskim borilištima, ali sa promenljivim rezultatima.

U okviru Opštinske lige Alibunar-Plandište ekipa Mladosti iz Velike Grede gostovala je ekipi Naša Krajina iz Kupinika. U pravom lokalnom derbiju odigrana je vrlo kvalitetna i borbena utakmica. U jednoj zanimljivoj utakmici ekipa iz Velike Grede trijumfovala je rezultatom 2:1, golovima Mikulića i M. Sprema. Imao je domaćin inicijativu za izjednačenje, ali su Gređani sigurno priveli utakmicu kraju.
Ekipa Solunca iz Banatskog Sokolca odigrala je odličan meč na domaćem terenu protiv ekipe iz Vladimirovca. Tokom čitavog meča ekipa iz Sokolaca imala je inicijativu, odigrali su taktički odličan meč, čak su i pri rezultatu 3:2 za goste imali nekoliko šansi za izjednačenje. Ali golovi Mladenovića i Kornje nisu bili dovoljni za preokret. Nakon greške na sredini terena, iz kontre ekipa iz Vladimirovca je postavila konačan rezulta meča 4:2.
U okviru Druge južnobanatske lige Istok ekipa Sloge iz Margite kao domaćin dočekala je ekipu Polet iz Izbišta. Ljubitelji fudbala imali su priliku da uživaju u odličnoj igri domaćina, koji je neverovatnom borbenošću na poluvremenu poveo sa 3:0, golovima I.Dimitrijevića, Mihajlova i D.Oprea. Ekipa iz Izbišta praktično nije imala šansu za gol. Međutim u drugom poluvremenu dolazi do totalnog pada u igri domaćina. Neshvatljive greške dovele su do izjednačenja rezultata. Da ekipa iz Margite i dalje ostane neporažena na domaćem terenu i odnese sva tri boda pobrinuo se neverovatni Vukomanović, koji je strahovitim prodorom postavio konačan rezultat 4:3 za Slogu.
Ekipa Graničara iz Miletićeva kao domaćin dočekala je jednu od vodećih ekipa u ligi, Karaš iz Jasenova. Odlična utakmica, prepuna borbe i fudbalskog žara odigrana je na popularnoj Grbavici. Taktički odlično postavljena igra Graničara, sa dosta defanzivnih zadataka omogućila je nekoliko prilika za gol, koji je na kraju izostao. Ekipa iz Jasenova strpljivo je čekala svoju šansu, bez velikih prilika za gol, uspeli su da iz dva prekida postignu gol u 85. i 90. minutu. Veliku borbu na terenu ekipa iz Miletićeva nije uspela da kruniše bodovima, ali ovakva borbenost daje nadu za bolji nastavak sezone, uz malo i fudbalske sreće.
Fudbalski klub Hajdučica koja se takmiči u Područnoj fudbalskoj ligi Pančevo dočekala je na domaćem terenu ekipu Partizan iz Uljme. Odlična igra domaćina krunisana je još jednom pobedom, čime zasluženo dobijaju epitet kao jedna od najboljih ekipa na domaćem terenu. Vrlo kvalitetna poziciona igra i hitrost napadača Hajdučice doneli su važnu pobedu protiv neugodne ekipe iz Uljme. Konačan rezultat bio je 3:0, uz golove A.Ružića, N. Ružić i A.Liptaka.
U okviru Vojvođanske lige Istok ekipa Sloge iz Plandišta odigrala je utakmicu za zaborav na gostovanju ekipi Crvena Zvezda iz Ruskog Sela. Već u prvim minutima meča domaćin je jasno stavio do znanja zašto su neporažena ekipa na domaćem terenu. Ekipa Sloge  niti jednog trenutka nije pokazala da može da parira igri domaćina. Još jedna u nizu bleda igra ekipe iz Plandišta što pokazuje i ovaj poraz na gostovanju od neverovatnih 6:0. Sloga se i dalje nalazi na začelju tabele sa osvojenih 3 boda iz 11.kola.