VAR „uništavao“ Čelične, ali je pobeda za vrh tabele stigla u 97. minutu!

Dva gola su sudije poništile ekipi iz glavnog grada Nemačke, ali je na kraju usledila zaslužena erupcija na stadionu „An Der Alten Fersteraj“

Kao iz najlepše bajke, a zato i volimo fudbal! Union Berlin „patio“ je zbog dva poništena gola od strane VAR sobe, delovalo je da neće uspeti da dođe do trijumfa, ali je na kraju stigao gol iz bukvalno poslednjeg napada u meču protiv Borusije Menhengladbah. Za ostanak na vrhu ispred Bajerna iz Minhena – 2:1 (0:1).

Bio je ovo fantastičan meč, koji nam je ponudio sve ono što fudbal može da servira. Još u ranoj fazi utakmice je Union Berlin morao da se suoči sa tehnologijom zbog činjenice da im je Harm Osmers posle intervencije VAR sobe poništio gol Šeraldu Bekeru u 29. minutu.

Kako to obično biva, ironija je učinila da kazna stigne na drugoj strani i to tako što je posle kornera Niko Elvedi uspeo da skrene loptu u mrežu za vođstvo Borusije Menhengladbah. Igrao se 33. minut utakmice.

Napadao je Union, želeo je da obraduje krcat stadion „Kod Starog Šumara“ i uspeo je da pokrene erupciju u 79. minutu kada je Kevin Berens posle odličnog centaršuta ostao sam pred golmanom za poravnanje.

Malo je reći da je „An Der Alten Fersteraj“ mogao da se sruši onog momenta kada je Kristofer Trimel smestio loptu u mrežu u 86. minutu. Ali, posle nove pauze zbog VAR-a i dva minuta neizvesnosti, usledile su salve zvižduka za Harma Osmersa koji je poništio još jedan gol domaćima.

No, prkos je čudo. Union se naoštrio, jurnuo napred i na kraju napravio nezaboravno ludilo na svom stadionu. Danilo Doeki je skočio na centaršut posle poslednjeg kornera i glavom bukvalno zakucao loptu u mrežu. Golman nije imao ama baš nikakve šanse, a sudija je samo mogao da odsvira kraj, kako bi se slavlje nastavilo.

Kao što smo rekli, Union Berlin ostaje prvoplasirani tim Bundeslige sa 26 bodova, jednim više od Bajerna iz Minhena, a u narednom kolu ide u goste veoma lošem Bajeru iz Leverkuzena koji je u zoni ispadanja. Sa druge strane, Borusija Menhengladbah je na 10. mestu, ima 16 bodova i može vrlo lako da se ponovo umeša u borbu za vrh, ako trijumfuje nad Štutgartom u narednom kolu.