VAR će ponovo podeliti „kolevku fudbala“! Odluka je ispravna, a da li je u duhu „ostrvske svetinje“ fer pleja? (VIDEO)

O vodećem golu Arsenala na „Old Trafordu“ tek će da se priča

Derbi 14. kola Premijer lige igra se na „Old Trafordu“. Na poluvremenu utakmice između Mančester junajteda i Arsenala rezultat je izjednačen (1:1), ali jedan detalj izazvao je buru nezadovoljstva na „Teatru snova“ i nema sumnje da će se o njemu u narednim danima voditi velika polemika.

Igrao se 13. minut, Arsenal je imao korner sa desne strane, a posle izbacivanja lopte iz kaznenog prostora, ona je došla do Emila Smita Ruoa, koji je sa 18 metara poslao u praznu mrežu, pošto je nekoliko trenutaka ranije na travi ostao da leži golman Junajteda David De Hea.

Glavni arbitar meča je odmah prekinuo igru, ali je posle pregledavanja VAR snimka odlučio da pokaže na centar. Na usporenom snimku jasno se vidi da je De Hei na nogu, prilikom ubacivanja lopte iz ugla, stao njegov suigrač Fred, tako da je odluka arbitra sa te strane potpuno ispravna, ali će se sigurno u narednim danima polemisati da li je baš u duhu fer pleja, koji je jedan od najvećih sinonima za engleski fudbal.