Ubedljiva pobeda PAOK-a u derbiju: Panatinaikos u ozbiljnoj krizi

Panatiaikos je i dalje prvoplasirani tim, ali sa svega dva boda više od drugog  AEK-a, ali i šest bodova prednosti u odnosu na treći PAOK.

Fudbaleri PAOK-a savladali su ekipu Panatinaikosa na gostujućem terenu rezultatom 3:0, u okviru 19. kola grčkog šampionata.

Crno-beli su tako zelenima naneli treći poraz u poslednje tri utakmice, iako su prethodno na čak 16 mečeva bili bez poraza. Čini se da je tim koji sa klupe predvodi Ivan Jovanović u krizi, i da će „zeleni“ morati da se što pre vrate na pobednički kolosek.

Već početkom drugog poluvremena, Andrija Živković je uspeo da se upiše u listu strelaca. Dočekao je dodavanje Konstantelisa, i precizno poslao loptu u donji levi ugao.

Upravo asistent kod drugog gola, pogodio je šest minuta kasnije. Naleteo je loptu usred šesnaesterca i pogodio donji desni ugao. Mogao je PAOK  u nastavku da povisi rezultat, ali se ipak do kraja rezultat nije menjao.

Meč je obeležila i sjajna atmosfera domaćih navijača, ali i fenomenalna koreografija pred početak susreta.