Trinkijeri ne zaustavlja brod koji tone: Novi evroligaški poraz Bajerna, slavlje Zenita

Ruski tim pobedio i treći meč ove sezone

Andrea Trinkijeri i njegov Bajern iz Minhena zabeležili su i četvrti poraz na startu nove sezone u Evroligi. Nemački šampion nije uspeo da prekine svoju seriju loših rezultata u najjačoj ligi, jer su u Sankt Peterburgu od njih bili bolji igrači domaćeg Zenita.

Najefikasniji igrač utakmice bio je Darun Hilijard iz Bajerna sa 24 poena, a odmah iza njega bio je Kori Volden sa ubačenih 20 poena. Kod pobednika najviše je pokazao Džordan Miki sa 18 poena i četiri skoka.

Džordan Lojd je za Tenit postigao devet poena, Bili Beron deset, dok je u timu Bajerna bez košgeterskog učinka ostao Ognjen Jaramaz sa šest minuta provedenih na parketu.

Utakmica je prelomljena u poslednjih deset minuta u koji su gosti ušli sa vođstvo 60:54. Ipak, angažovaniji domaćin, čvršća odbrana i jak skok pod oba obruča učinili su da se ova razlika brzo istopi i da ekipe u poslednjih pet minuta uđu rezultatski potpuno poravnate  – 62:62.

Više nerava u preostalih 120 sekundi imali su igrači Zenita, pa su tako došli do svoje treće pobede, ostavivši rivala iz Minhena zakovanog za dno tabele.