Tobdžije u nadoknadi “upucale” i Aston Vilu: Arsenal se igrao sa nervima navijača

Meč je rešio Žoržinjo, uz dosta sreće

Fudbaleri Arsenala pobedili su na gostovanju Aston Vilu sa 4:2 i tako nastavili dominaciju u Premijerligi Engleske.

Arsenal je jurio prednost u dva navrata, da bi, uz mnogo sreće, u samo nekoliko minuta sudijske nadoknade, upisao vredan trijumf i tri boda na gostovanju.

Ipak, nije sve tako dobro počelo za izabranike Mikela Artete pošto su domaći poveli već u 5. minutu preko Votkinsa koji je odlično reagovao na loptu sa leve strane i prosledio loptu u mrežu golmana Ramsdejla. Ovaj gol potpuno je pokrenuo Tobdžije koje su od tog momenta zaigrale mnogo bolje i u 16. minutu došle do izjednačenja. Saka je došao do lopte, a onda je prosledio pod prečku za 1:1.
I to nije bilo sve u prvom delu igre, pošto je Aston Vila ponovo došla do vođstva, i to, preko Kutinja koji je, uz mnogo sreće, i grešku odbrane gostiju, uspeo da ubuti udarac i savlada Remsdejla.

Posle dolaska sa odmora, Arsenal je posle samo 6 minuta igre, preko Zinčenka došao do izjednačenja, a onda je viđeno pola sata “mučenja”. Rezultat je bio 2:2 i delovalo je da će se tako meč i završiti. Ipak,

U 3. minutu nadoknade Arsenal je napadao svim silama. Lopta dolazi do Žoržinja koji šutira fenomenalno i pogađa prečku, a  lopta se odbija do glave golmana Martineza i ulazi u gol za 3:2. Rasterećeni Arsenal, posle vođstva imao je vremena da dodatno uveća rezultat, pa tako, u 98. minutu Martineli postavlja konačnih 4:2.

Arsenal sada ima 3 boda više u odnosu na Mančester siti kojem predstoji utakmica protiv Notingema.