Tobdžije lagano “upucale” Svrake, Njukasl se pogubio pred svojom publikom

Ekipa Mikela Artete sada je na bod iza Mančester sitija

Šou u Premijer ligi se očigledno tek zahuktava, a preostala su još samo tri kola do kraja! Arsenal je rešio da se do poslednjeg sudijskog zvižduka bori za epitet najboljeg, pošto je danas na veoma teškom gostovanju u Njukaslu slavio relativno laganu pobedu – 0:2 (0:1).

Nije ovo bilo ni približno slično izdanje Svraka na koje smo navikli. Jednostavno, domaći su bili slabi napred, što je Arsenal iskoristio da upiše vredna tri boda.

Krenulo je burno, pošto je sudija Kristofer Kavano, koji je pravio masu i brdo grešaka, prvo dosudio penal za Njukasl zbog igranja rukom, što se nije desilo. Srećom je VAR to primetio i ispravio njegovu “brljotinu”. Podsetimo da je to sudija na kojeg je Aleksandar Mitrović nasrnuo i dobio suspenziju.

Nastavio je Kavano da se proslavlja svojim odlukama i u nastavku, ali je Martin Edegard u međuvremenu postao junak Arsenala kada je u 14. minutu zatresao mrežu sa oko 20 metara, udarcem po zemlji.

Pokušavao je Njukasl da dođe do izjednačenja, a onda je naprasno kažnjen u 71. minutu kada je Fabijan Šer loše reagovao i smestio loptu u svoju mrežu i tako zapečatio sudbinu Svraka.

Stanje je takvo da Njukasl sada ima 65 bodova, tri više od Liverpula na petom mestu koje ne vodi u Ligu šampiona, ali i meč manje. Arsenal ima susret više od Sitija i jedan bod manje, a sakupili su 81 do sada.