Temišvarska opomena Vrščanima: OFK Vršac – Politehnika 0:1 (0:1)

VRŠAC – Fudbaleri OFK Vršca odigrali su treći pripremni meč po povratku iz Međugorja i u čvrstom duelu sa temišvarskom Politehnikom igubili sa 0:1 (0:1). Jedini pogodak delo je Luke Stojanovića, nekadašnjeg igrača pančevačkog Železničara.

Pažljivi posmatrač utakmice mogao je jasno da vidi da izabranici trenera Nenada Mijailovića završavaju fizički najzahtevniji deo priprema, jer igrali su sa izuzetno velikim obimom trčanja, sa ogromnom potrošnjom snage, ali u potpunoj ofanzivi u većem delu utakmice nije definisana prava napadačka ideja. Sem toga, bilo je za igru Vrščana neuobičajeno mnogo nepreciznih dodavanja, u pojedinim trenucima i nediscipline.

Rumunski drugoligaš Politehnika, predvođen novim predsednikom, legendom rumunskog fudbala, nekadašnjim golmanom Mančester Sitija, Notingem Foresta, Sanderlena i Votforda, Kostelom Pantelimonom, koji je pre sedam dana stao na čelo kluba, igrao je izuzetno motivisano na stadionu pod kulom kao da je u pitanju takmičarski meč od velikog značaja.

Pobedonosni pogodak postignut je u uvodnim minutima meča, golman OFK Vršca Marković je jednu vraćenu loptu zadržao u svom posedu duže nego što je trebalo i pod presingom Stojanovića pogrešio i poklonio napadaču gostiju stopostotnu priliku. U tim trenucima niko na stadionu nije ni pomišljao da će to biti jedini pogodak i konačan rezultat, jer su rivali igrali otvoreno i napadački. Vrščani su prvom poluvremenu stvorili dve prilike, propustili su ih novajlija Jeftić i Braunović.

U nastavku se igralo uglavnom na polovini rumunskog drugoligaša, ali su se svi napadi Vrščana završavali na ivici kaznenog prostora Politehnike. Kadijević je mogao do gola u 75. minutu kada je šutirao sa desetak metara posle akcije Ilića, njegov udarac završio je preko gola.

Pomoćni teren Gradskog stadiona u Vršcu, gledalaca 200, sudija: Veljko Gvozdenov (Vršac), strelac: Stojanović u 4. minutu.

OFK VRŠAC: Marković, Petrić, Mršulja, Pajević, Lazevski, Ilić, Parađina, Kadijević, Braunović, Pavlov, Andrić. Igrali su još: Andrijanić, Danijel Stojković, Diuf, Tasić, Stanisavljević, V. Blagojević, B. Blagojević, Graonja, Milivojević, Glavinić, Čejić.

POLITEHNIKA: Murariu, Radu, Bokšan, Porumb, Taub, Ignea, Tihonen, Stojanović, Birnoj, Gavra, Marinku. Igrali su još: Moldovan, Mada, Oanea, Tarša, Gologan, Boariu, Gidea, Sekulić, Turkaš.