Subotica: Uspešni mladi subotički džudisti

JK Spartak
SUBOTICA – Subotički mladi džudisti iz dva klua bili su veoma uspešni na 14. Međunarodnom Memorijalnom turniru „Željko Nikolić“ koji se održao  u Bečeju proteklog vikenda.

Takmičari Judo kluba Spartaka sa sekcijama iz Bajmoka i Čantavira bili su klub sa najviše takmičara koji su ostvarili odlične rezultate. Na turniru u Bečeju okupilo se 340 takmičara iz 44 kluba. Učešće su uzele ekipe iz Rusije, Mađarske, Hrvatske, Crne Gore, Slovačke, Republike Srpske i Srbije. Spartak je osvojio treće mesto u celokupnom plasmanu i bili su najbolji u konkurenciji poletaraca za čega su nagrađeni posebnim peharom. Ekipu koju su predvodili treneri Marton Robert, Milan Bogić i Vladimir Tanasković ukupno su osvojili 13 medalja.

Istakao se Nikola Rašović koji je osvojio zlatnu medalju u konkurenciji do 31. kg. Srebrne medalje osvojili su  Vukašin Đuran do 28 kg., Mihajlo Stokanović do 31 kg., Čenge Kemiveš do 31 kg., Jovana Bogić do 38 kg. i David Kovač do 46 kg. Bronzane medalje osvojilo je još sedam mladih džudista Spartaka.

Na ovom takmičenju Suboticu je predstavljao i džudo klub „Mija&Zorka“ koji su nastupili sa petoricom takmičara koji su osvojili pet medalja. Prva mesta osvojili su  Antea Nemet, Matej Nemet i Danilo Lončarević. Srebrnu medalju osvojio je Nemanja Ničić dok je branzana pripala Aleksandru Štajnfeldu. Ekipu Mija&Zorka na ovom takmičenju su predvodili treneri Slavko Bašić i Đorđe Milošević.