Subotica: Rukometni derbi završen bez pobednika

subotica-vrbas-derbi
SUBOTICA – Rukometna Super B liga počela je derbi utakmicom između Spartaka i Vrbasa koja je završena bez pobednika, Spartak – Vrbas 28:28 (13:14).

Utakmica je bila rezultatski ubudljiva, veoma borbena tako da su pretendenti za ulazak u viši rang opravdali očekivanja. Obe ekipe mogu da žale za celim plenom jer su imali svoje prilike za pobedu.

Subotičani su nervozno ušli u utakmicu pa su nakon vodstva od 4:2 dozvolili protivniku da u tri minuta naprave seriju od 4:0 te golom raspoloženog Radana Kovačević preokrenu na 6:4. Vrbas je iskoristio česta isključenja domaćih na dva minuta te su u 20. minutu imali tri gola prednosti 7:10. Spartak se nije predavao, siguran je bio Radosavljević a zatim i Bošković za poravnanje rezultata na 11:11 u 24. minutu. Vrbas dolazi do novog vodstva da bi u poslednjem minutu Radosavljević pogodio za novo izjednačenje 13:13. Ipak tu nije bilo kraja uzbuđenjima, nesmotrenom igrom u odbrani prilikom poslednjeg napada Vrbasa u prvom poluvremenu Spartak je zaradio dva isključenja i dosuđen sedmerac protiv njih koji je uspešno realizovao Kovačević nakon zvuka sirene te se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom gostiju, 13:14.

Prvi napad u nastavku susreta realizovali su Vrbašani preko Papovića, 13:15. Usledio je period najbolje igre Spartaka na utakmici. Čvrstom odbranom i dobrim akcijama u napadu napravili su seriju od 8:2 i u 38. minutu nakon pogotka Radosavljevića imali prednost od 21:17. Činilo se da su domaći igrači slomili otpor upornog Vrbasa i da će meč sigurno privesti kraju.

Međutim, gosti su uspeli da uzvrate, za sedam minuta igre i nakon tri vezana gola raspoloženog Radana Kovačevića na semaforu je stajalo 22:22. Par minuta kasnije Vrbas je imao i dva gola viška, 23:25. Uspeli su Subotičani da se trgnu, golovima Radosavljeviča i Momića u 53. minutu na semaforu je stajalo 26:26. Bosančić dovodi goste u novo vodstvo a raspoloženi Radosavljević koji je na utakmici postigao 10 golova ponovo poravnava. Dva minuta pre kraja Vujović donosi gostima minimalnu prednost, 27:28, da bi iskusni Rakić anulirao to vodstvo Vrbasa, 28:28. Imali su gosti poslednji napad i priliku da dođu do pobede, ali nisu uspeli da savladaju čvrstu odbranu Spartaka.

Na kraju utakmice za najboljeg igrača proglašen je golman Vrbasa, Savo Zekić koji je najzaslužniji što su gosti stigli do jednog boda.