Subotica: Poraz odbojkašica Spartaka na Ubu

odbojka-spartrak
SUBOTICA – Odbojkašice Spartaka poražene su od Uba u ranije odigranoj utakmici 18. kola Super lige Srbije.

Domaće odbojkašice Uba pobedile su subotički Spartak sa 3:0 (25:21, 25:19, 30:28). Subotičanke su pokazale da imaju kvalitet protiv favorizovane ekipe. Pružile su veliki otpor, posebno u trećem setu koji su izgubile tek posle velike borbe sa rezultatom 30:28.

Nakon dva as servisa Perovićeve te blokom Benitez Ub dolazi do prednosti u prvom setu od 12:6. Spartak se vratio u igru, prišle su subotičanke na 14:15, ali nisu mogle i do preokreta. Benitez uspešno napada za 24:20, a set okončava Celićeva.

Blokovima Dragane Korolije Spartak je imao početnu minimalnu prednost u drugom setu, 2:3. Usledio je odgovor Uba, preokreću rezultat a preko Erićeve dolaze do vodstva od 10:6. Spartak je polako stizao protivnice, blokom Šipićeve i poenom Kocićeve prišle su na 16:17. Ponovo je finiš seta pripao domaćim odbojkašicama, Celićeva donosi set loptu a Anet Barbara as sevisom donosi prednost Ubu od 2:0 u setovima.

Domaće su treći set počele vodstvom od 10:4. Trgnule su se subotičanke, napravile seriju poena zahvaljujući dobrim servisima i uspešnim blokom te se primakle na dva poena, 11:9. Korolija probija blok domaćih igračica za rezultatsko poravnanje 15:15. Uspele su subotičanke i da povedu sa 18:17, međutim domaće su brzo odgovorile i nakon as servisa Anet Barbare došle do tri poena viška, 21:18. Nisu se predavale “Golubice”, nakon bloka Baićeve i poenom Matićeve rezultat je bio poravnat na 21:21. Subotičanke su stigle do set lopte nakon što je uspešan napad realizovala Kocićeva, 25:26.  Lukićeva poravnava, a nakon još jednog rezultatskog poravnanja od 28:28, Erićeva poentira a nakon toga Barbara as servisom okončava meč za konačnu pobedu Uba.

Ub: Erić 10, Petrović, Cvetićanin, Gligorić 11, Novosel, Vujković (libero), N. Lukić 8, Perović 3, K. Lukić, Petranović, Tadić (libero), Celić 13, Benitez 18, Đorđević.

Spartak: Grubanov 1, Jeković 6, Rodić, Korolija 7, Kocić 13, Džaković, Matić 9, Baić 4, Šipić 8, Ivković (libero), Žigić (libero).