Subotica: Pobeda odbojkaša Spartaka u pet setova

odbojka-spartak
SUBOTICA – Odbojkaši Spartaka slavili su u Požarevcu savladavši ekipu Mladog radnika posle pet uzbudljivih setova sa 3:2 (25:21, 22:25, 25:23, 18:25, 13:15).

Nakon 8:8 u prvom setu Mladi radnik je blokovima Tupčija i Stevića napravio seriju za vodstvo od 12:8. Nastavili su domači u istom ritmu te poveli sa 16:9. Khan i Suvacki prekidaju seriju domaćina za rezultatski priključak, 18:15. Međutim nisu mogli i više od toga. Ubrzo domaćini osvajaju prvi set.
Spartak je zaigrao znatno bolje u drugom setu. Nakon as servisa Khana poveli su sa 7:3. Domaćin je uzvrtio za rezultatsko poravnanja, 12:12. Ponovo je Spartak bila ekipa koja je imala rezultatsku prednost,16:13. Tada je došlo do opuštanja u redovima subotičana što su iskoristili domaćini, preokrenuli rezultat i nakon poena Sinđelića imali prednost od 21:18. Subotičani su ulaskom Mašulovića poremetili igru protivnika. Upravo njegovim poenima i te uz pomoć Khana i bloka Pavlovića Spartak je napravio seriju od 6:1 i osvojio drugi set.

Pobeda odbojkaša Spartaka u pet setova

Treći set počeo je vodstvom Subotičana od 3:0, međutim ubrzo je Mladi radnik preokrenuo na 10:7. Igralo se poen za poen pa je Mladi radnik održavao stečenu prednost do završnice seta kada su usledila nova uzbuđenja. U finišu seta poenom Khana i greškom Tupčija rezultat je bio izjednačen 22:22. Domačini tada prave seriju od 3:1 i osvajaju treći set.

Spartak je iskoristio greške domačini za prednost od 11:7 u četrvtom setu. Poenom Vulikića bilo je 14:8 u korist Golubova. As servisima iskusnog Kisića domaći su poravnali na 14:14. Spartak je i ovaj put pokazao psihološku stabilnost, napravili su seriju poena i stigli do vodstva od 22:15 a ubrzo i do osvajanja četrvtog seta.

Peti set je bio najuzbudljiviji, uz vrhusnku odbojku oba rivala. Poveli su domaćini sa 7:5, da bi Spartak odgovorio i nakon poravnanja 7:7 stigao do dva poena prednosti, 9:7. Imali su Subotičani vodstvo od 13:11, nakon čega su Požarevljani poravnali na 13:13. Khan je osvojio naredna dva poena i doneo važnu pobedu Spartaku.