Subotica: Odbojkaši Spartaka nadigrali Partizan

odbojka-spartak
SUBOTICA – Odbojkašima Spartaka prijaju utakmice u pet setova. Subotičani su pred svojom publikom savladali Partizan, osvajača Kupa srbije, u derbiju 20. kola Banka Poštanska štedionica Superlige sa 3:2, po setovima 18:25, 25:18, 21:25, 25:19 i 16:14.

Spartak je time prekinuo Partizanove serije od 11 vezanih pobeda.

Partizan je poveo u prvom setu zahvaljujući odličnoj igri u odbrani sa 8:3. Prišli su Subotičani na poen zaostatka nakon odlične igre Mašulovića i Omara, 13:14. U završnici seta usledili su odlični servisi Bataka čime je Partizan napravio seriju od 6:0 za 22:15. Povredio se tada i Andrija Vulikić što je dodatno uzdrmalo domaće odbojkaše koji nisu uspeli zaustaviti goste koji dolaze do vodstva u setovima od 1:0.

Nakon dosta grešaka sa obe stranena početku drugog seta,Partizan je stigao do vodstva od 5:3. Uspešno su odgovorili subotičani i blokovima Mašulovića i Šuvačkog preokrenuli rezultat na 7:5. Partizan je poravnao na 9:9, ali vidno borbeni i raspoloženi domaćini su uspeli da povedu sa 16:12. Nastavio je Spartak i visokom ritmu i sa 25:18 osvojio drugi set.

Sa puno samopouzdanja su domaći nastavili igru u trećem setu. Vodili su sa 5:1 i 12:8. Partizan zahvaljujući odličnom bloku zaustavlja napade protivnika i poravnava na 13:13. Uzvratio je Spartak serijom od 4:0 za 18:14 da bi u finiš seta ušli sa vodstvom od 21:18. Međutim ni to im nije bilo dovoljno da osvoje set jer je Partizan odličnom seriojom od 7:0 preokrenuo rezultat i osvojio treći set.

Spartak se uspešno vratio u igru nakon izgubljenog trećeg seta. Gubili su Subotičani sa 11:8 u četvrtom ali se nisu predavali. Poenima Khana i Pavloviča preokreću rezultat u svoju korist, 15:12. Ubrzo su domaći imali i šest poena viška, 20:14, koje ovaj put nisu ispustili. Osvojili su set sa 25:19 i meč uveli u peti odlučujući set.

Spartak je na početku svojim greškama doprineo da Partizan povede sa 6:4 i 9:6. Napravili su seriju od 3:0 te poravnali na 9:9. Lečić odlično probija odbranu gostiju a nakon toga beleži i blok za 13:11. Spartak je propustio prvu meč loptu pri rezultatu 14:13. Jungić donosi novu a meč okončava Lečić blokom.