Subotica: Košarkaši Spartaka osvojili Kup Srbije drugog nivoa

košarka-spartak
SUBOTICA – Spartak je osvojio Kup Srbije drugog nivoa pobedivši Vojvodinu u subotičkoj Hali sportova sa 78:69.

Iako osim pobedničkog pehara rezultatski meč nije imao na značaju jer su samim plasmanom u finale ove dve ekipe izborile učešće na Kupu Radivoja Koraća nisu izostala uzbuđenja i  velika želja za pobedom oba rivala.

Ekipe su pomalo stegnuto ušle u meč sa jakim odbranama i sa dosta grešaka u napadu posebno u realizaciji. U prvih pet minuta postignuto je ukupno osam poena,  Trojkom Šajina, novosađani su poveli sa  15:10. Spartak je grešio u napadu što su iskoristili gosti i trojkom Jovovića povećali prednost na 28:20. Sredinom druge četvrtine Spartak je odgovorio i preko raspoloženog Bojića došao do preokreta, da bi  Vojvodina u finišu prvog poluvremena trojkom Nedeljkova uspela da odgovori tako da se na odmor otišlo sa minimalnim vodstvom crveno-belih od 34:35.

Početkom treće deonioce Spartak preko Sokolovića i Milisavljevića pravi razliku pa su početkom 29. minuta poveli sa 55:48. Tri minuta pre kraja Vojvodina je trojkom Stanojevića prišla na pet poena zaostatka te za trenutak unela rezultatsku neizvesnost. Međutim najefikasniji u domaćim redovima, Bojić ubrzo postiže koš i uz dodatno slobodno bacanje uvodi meč u mirniju završnicu za domaći tim.

Nakon utakmice pehare i medalje za finaliste Kupa dodelili su Nataša Aleksić, član gradskog veća zadužena za sport i omladinu i potpredsednik KSS Dušan Projović.