Subotica: Fudbaleri Spartaka poraženi od Radničkog

spartak-fudbal
SUBOTICA – Fudbaleri Spartaka poraženi su od Radničkog iz Niša sa  1:0 u utakmici 27. kola Super lige Srbije. Radnički je tako prekinuo niz od 6 utakmica bez pobede a Spartak od četiri vezana meča bez poraza.

Zbog važnosti osvajanja bodova ekipe su u meč ušle rezervisano. Spartak je zapretio u 19. minutu, japanac Shimuru loptu je poslao pred gol protivnika gde Hrstić odlično gađa glavom ali ističe se golman Rosića. Sedam minuta kasnije pokušao je Bijelović iz daljine međutim bio je to lak plen za golmana Rosića. Radnički je poveo iz svoje prve ozbiljnije prilike, u 34. minutu Belaković je u šesnaestercu Spartaka pronašao Savu Petrova čiji šut brani golman Dubljanić, međutim lopta se ponovo odbija do napadača Radničkog koji iz drugog pokušaja rutinski loptu šalje u mrežu za 0:1.

Početkom drugog poluvremena Radnički je ztapretio preko Etongoa koji je savladao golmana Dubljanića, ali Shimura sa gol linije izbija loptu. Spartak je uzvratio u 63. minutu, šutirao je Stanić međutim nije bio dovoljno precizan. Poslednjih pola sata igra se preselila na deo terena koji pripada Radničkom. Spartak je kombinovao i imao veći posed lopte, ali nisu uspeli stvoriti ozbiljniju priliku za gol i ugroziti odličnog golmana Rosića.