Subotica: Fudbaleri Spartaka doneli prvu prolećnu pobedu

spartak-pazar
SUBOTICA – Fudbaleri Spartaka došli su do prve prolećne pobede u nastavku sezone. Na Gradskom stadionu u Subotici savladali su Novi Pazar sa 2:0 golovima Luke Bijelovića i Nikole Srećkovića.

Utakmica je počela šansom gostiju, ispred kaznenog prostora lopta je u ruku pogodila Marka Bugarina, zbog čega je dosuđen prekršaj. Miloš Mijić je izveo slobodan udarac sa oko 17 metara a odličnom intervencijom Dubljanić je sačuvao svoj gol. Spartak je nakon toga bio opasniji po gol, pokušao je Shimura a zatim i Srđan Hrstić. Nastavili su Subotičani sa pritiskom, Srećković je idealno prošao po desnoj strani uposlio slobodnog Stanića, međutim Joksimović otklanja opasnost. Nakon kornera koji je izveo Srećković, lopta se odbila daleko u polje do Dunđerskog koji je vratio u šesnaesterac gde se najbolje snašao Luka Bijelović te loptu poslao u mrežu za 1:0. Gosti su imali priliku za izjednačenje, međutim šut Majdevcu brani golman Dubljanić.

Početkom drugog poluvremena Novi Pazar je propustio priliku kada je Rubežić glavom loptu poslao prema golu. Spartak je uzvratio u 76. minutu, Rošević se našao sam pred golmanom gostiju koji je bio uspešniji.

Novi Pazar se nije predavao u želji da izjednači, napravili su brzu akciju koju je okončao Đuričkovič, ali Dubljanić se nije dao iznenaditi. U finišu utakmice Spartak je rešio pitanje pobednika. Nakon duplog pasa sa Stanićem, kapiten Srećković je uspeo da savlada Kljajića i postavi konačnih 2:0.