Subotica: Bačka u drugom poluvremenu slomila otpor Mladosti

fudbal-subotica
SUBOTICA – Fudbaleri Bačke su u 6. kolu Vojvođanske lige savladali ekipu Mladosti iz Apatina sa 2:0 i tako stigli do druge prvenstvene pobede. Domaćini su oba gola postigli u drugom poluvremenu.

Utakmica je odigrana po hladnom i kišovitom vremenu, što je uticalo na igru oba rivala posebno u prvom poluvremenu kada nije bilo puno uzbuđenja. Gosti su zapretili u 23. minutu a par minuta kasnije je usledio odgovor crveno-belih. Tekao je 28. minut kada je Malenčić šutem pokušao da iznenadi golmana Markovića, međutim rezultat se nije menjao.

Drugo poluvreme počelo je sa po jednom prilikom na obe strane. Za domaćine u prilici je bio Milijašević da bi Mladost nešto kasnije uzvratila preko Rapaića. Kako je meč odmicao Bačak je preuzimala igru i sve opasnije pretila. Poveli su crveno-beli u 68. minutu iz akcije koju je pokrenuo Mateja Nenadović koji je ušao u drugom poluvremenu. Prošao je po desnoj strani loptu poslao pred gol gde senalazi slobodni Đurović kome nije bilo teško da dovede svoj tim u vodstvo od 1:0. Šest minuta kasnije dosuđen je slobodan udarac za Subotičane, prekid je izveo Anđić, lopta dolazi do Vojnića koji ne uspeva da realizuje akciju.

Konačan rezultat od 2:0 postavio je Temunović u 89. minutu iz akcije koju su kreirali Vojnić i Nenadović. U samom finišu meča Anđić je prevario nekoliko igrača Mladosti, pao u kaznenom prostoru gostiju, međutim po odluci sudije Jurića nije bilo elemenata za najstrožu kaznu.