Streljaštvo: Svi pančevački takmičari plasirali se u finale Lige Vojvodine

PANČEVO – Takmičari Streljačke družine “Pančevo 1813” bili su veoma uspešni u trećem kolu Lige kadeta i mlađih juniora Vojvodine održanog minulog vikenda u Vrbasu. Osvojili su šest prvih, tri druga i jedno treće mesto.

Aleksa Rakonjac je sa 595 krugova ubedljivo osvojio zlatnu medalju, i znatno doprineo osvajanju prvog mesta ekipi mlađih juniora puškom, za koju su nastupili Nemanja Đorđević sa 550 i Ognjen Lukić sa 546 krugova.

Njih dvojica i Ognjen Bunčić sa 535 krugova su činili ekipu kadeta puškom koja je osvojila drugo mesto.

Teodora Kondić je sa 386 krugova osvojila srebrnu medalju u kategoriji mlađih juniorki puškom, a sa 379 krugova puškom, Iva Rakonjac je osvojila bronzanu medalju u kategoriji kadetkinja.

“Marko Ninković je osvojio dve zlatne medalje sa 561 krugom pištoljem, u konkurenciji kadeta i u kategoriji mlađih juniora (čak je bio jači za krug od drugoplasiranog mlađeg juniora i prvog kadeta puškom) što se i očekivalo. Marko Ninković i Nemanja Đorđević sa 496 krugova, su znatno doprineli osvajanju prvih mesta ekipe mlađih juniora i ekipe kadeta pištoljem”, kaže sportski direktor SD “Pančevo 1813” Siniša Veljković.

Stefan Kešišjan je sa 546 krugova osvojio srebrnu medalju u konkurenciji mlađih juniora pištoljem.

“Treći član ekipe kadeta je bio Ognjen Bunčić sa 437 krugova pištoljem, koji je toga dana nastupio četiri puta u tri kategorije i iz tri vrste oružja, iako je najmlađi takmičar”, kaže Siniša Veljković.

Ovim takmičenjem su završene kvalifikacije za finale Lige Vojvodine koje će se održati u aprilu u Novom Sadu za koje su se plasirali svi pančevački takmičari.